A A

Explorer 11 Sesli Chat AktiveX Problemi

internet-explorer-9-13-698x535
İnternet Explorer 11 Çıkması  ile Sesli Chat sitelerinde büyük bir problem başladı, Bu sorunun kaynağı SpeakyChat AktiveX dosyasının Explorer 11’e karşı olan uyumsuzluğuydu
Problemin çözümü ile alakalı siz değerli sesli chat kullanıcılarına ve Meslektaşlarımız olan Panelci dostalarımıza bilgilerde bulunacağız.

Kullanıcılar için Çözümler

Öncelikle siteniz explorer 11 ile uyumlu bir şekilde ayarlanmadıysa ve Sohbet’e bağlanmaya çalıştığınızda  kurulu olmasına ramen ısrarla AktiveX dosyası istiyorsa bu sorunu çözmek için basitçe ( Sorun yaşayan her bir kullanıcı için ) Explorer uyumluluk modunu aktif etmelisiniz.

Bunun için yapmanız gereken internet explorer açıkken Araçlar > Uyumluluk Görünümü Adımını izleyerek ”  Tüm web sitelerini uyumluluk modunda çalıştır ” Seçeneğini seçebilirsiniz veya Sadece bağlanmak istediğiniz web sitesine üsteki form’a ekleyerek sadece o siteye özel uyumluluk modunuzu aktif edebilirsiniz.

Panelciler için Çözümler

Bu sıkıntıyı paneliniz üzerinden düzeltmek istiyorsanız bunun için SpeakyChat  cab dosyasının çekildiği js dosyasındaki sürümü güncellemelisiniz. Explorer 11’den önce Cab dosyasının versiyonu 0,8,7,0 iken 11’e uyumluluğu ayarlamak için bu versiyonu 0,8,10,3 ile değiştirmelisiniz. Her ihtimale karşı düzenlenmiş js dosyasını Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Explorer 11 ile Sesli chat’e girememe probleminin mevcut olan 2 çözümü ve anlatımı yukarıda belirttiğimiz gibidir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapin   
Satış Öncesi iletişim için Canlı Desteği Kullanınız.Neden Biz?

Bu sorunuza kısaca cevap olarak, Kaliteli sesli chat referanslarımızı, üstün sunucu özelliklerimizi, kaliteli hizmeti olabildiğince düşük fiyata sunduğumuzu ve 7/24 Destek verişimizi gösterebiliriz.

Sesli Chat Paneli

www.profesyonelpanel.com
Sesli Panel