A A

Panelcinize Karşı Kendinizi Garantiye Alın !

dikkatÖncelikle Herkeze Merhaba diyerek yazımıza başlıyoruz.
Bildiğiniz gibi biz profesyonel panel ailesi olarak bu sektöre girdiğimiz ilk günden beri sizlere bizimle dahi çalışmasanız bile Kaliteli panelci bulma, sağlam hizmet alma ve aldığınız hizmetlerle alakalı nelere dikkat edeceğiniz konusunda bir çok bilgilendirmelerde bulunduk.
Bu yazımızda ise Kendinize iyi, kötü bir panelci bulduysanız panelciye karşı kendinizi garantiye alma ve sitenizin panelciye ayit olmadığını benimseme ile alakalı bilgiler vereceğiz.

Yine Eskiden sıkça bahsettiğimiz gibi en önemli faktör domaindir.

1). Domainizi Kendi hesabınızda bulundurun !
Bir sitenin en önemli şeyi kesinlikle Domaindir ( Site İsmi ) Domaininizin kesinlikle kendi üzerinizde olmasını isteyin, Domainin kendi üzerinizde olması demek sorgulamalarda sizin kimlik bilgilerinizin çıkması manasına gelmez.
Sorguladığınızda ad, soyad, adres, telefon gibi bilgiler sizinkilerse bile domain sizin üzerinizde olmayabilir.
Domainin sizin üzerinizde olabilmesi için Domaini yönetecek birinci elden bir yönetim panelinizin olması gerekir ve Domain ile alakalı her türlü değişikliği bu yönetim paneli üzerinden gerçekleştirebiliyor olmanız gereklidir.
Kısaca örnek verecek olursak türkiyede çalışan bir çok panelci domain firması olarak isimtescil.net’i kullanmaktadır.  Siz panelcinizin satın aldığı domaini kendi üzerinize almak için  isimtescil.net adresinden bir üyelik oluşturarak domainin oradaki adresinize transfer edilmesini istemelisiniz.  Bu transfer işlemi sadece 5 dk sürmektedir. Uzun sürer gibi bahanelerle sizi oyalamak isteyen kişilere itimat etmeyin ve özellikle bu transfer işlemi için kesinlikle extra ücret ödemezsiniz.

2). Yüklü Miktarda peşin ödeme yapmayın!
   Maddi problemleri olmayan ve özellikle yurt dışında yaşayan müşteriler sürekli ödemelerle uğraşmayayım veya western union masrafını her defasında ödemeyeyim diye 1 – 2 senelik ödemelerini peşin yaparlar Eğer siteniz 1 – 2 oda ise bunda pek bir sakınca yok hatta mantıklı olanda budur zaten eğerki panelcinizin dürüstlüğünden eminseniz. Fakat farzedelim 20  –  30 odalı siteye sahipsiniz ve 1 senelik peşin ödemeyi düşünüyorsunuz.
Bu durumda bir daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünki sizden peşin alınan ödeme karşı tarafa aylık olarak yapılacak ve 1 -2 aydan sonra panelcinize o parayı ödemek zor gelecek sanki sizden hiç para almamış gibi hissedecek ve bunun sonucunda ya size extra masraflar çıkartılacak yada oda sayınızda değişiklikler olacak ve zaten 1 senelik parayı peşin ödediğiniz için panelciyi değiştirmek gibi bi ihtimaliniz azalacak veya içinizden gelmeyecek değişseniz dahi peşin ödediğiniz para yanacak.

3). Doğru Bilgiler edinin!
   İnternetten alışveriş yapmak büyük cesaret isteyen bir iştir, özellikle siz değerli site sahipleri için daha büyük cesaret gerektirir ortada hiçbirşey yokken adını, soyadını bilmediğiniz insanlara güvenerek ödeme yapmak zorunda kalırsınız.
Ya ödeme yaptığınız kişi ödemenizden sonra ortadan kaybolursa?
  En iyisi kesinlikle bu durumlara hiç düşmemektir. Bu duruma düşmemek içinse ucuzluktan çok kaliteye önem vermelisiniz.
Bu durumu en iyi açıklayan söz ” Ucuz mal alacak kadar zengin değilim ” sözüdür biraz düşününce mantığını herkezin anlayabileceği ve derin manalar içeren güzel bir sözdür.

Bu sözü sırf bu iş için değil hayatınız için uyarlamanız sizlere çok şey kazandıracaktır.

100 tl ye pahalı diyerek almayıpda ardından ucuz bulacağınız ve 50 Tl ye alacağınız bir sesli chat sitesinde 2 günde bir erişim gidecek olsa, panelcinize ulaşamayacak olsanız, sorun ve sıkıntılarınızda yanınızda destek bulamazsanız Yediğiniz bu 50 tl lik vurgunun ardından giderek 100 tl ye kaliteli iş yapan kişiden site alırsınız ama bu aldığınız site size önceden 100 tl’ye geleceğine artık 150 tl’ye gelmiş olacak ve kaybettiğiniz zaman ve yaşadığınız can sıkıntısıda yanınıza kar kalır.

Toparlayacak olursak iş yapacağınız kişilerin gerçek bilgilerini ve adresini öğrenin hatta imkanınız varsa gidip çalışma ortamında ziyaret edin. En önemli faktör ise kaç senedir bu işin içinde oldukları, çalıştığı sesli chat referansları gibi faktörleride incelemenizde kesinlikle fayda vardır.

Yeterince uzun bir yazı oldu, daha fazla uzatarak kimseyi sıkmak istemem umarımki bu bilgilendirmeler sayesinde  sizlerin bu gibi olaylardan zarar görmenizi engellemiş oluruz.

Küçük bir not : Yukarıda verdiğimiz bilgilerden bir çoğu çalışma hayatımızda bizlere gelen ve başka panelcilerden canı yanan kişilerin bizlere anlatmış olduğu olayların üzerine düşünülerek yazılmıştır.

Etiketler: ,

Yorum Yapin   
Satış Öncesi iletişim için Canlı Desteği Kullanınız.Neden Biz?

Bu sorunuza kısaca cevap olarak, Kaliteli sesli chat referanslarımızı, üstün sunucu özelliklerimizi, kaliteli hizmeti olabildiğince düşük fiyata sunduğumuzu ve 7/24 Destek verişimizi gösterebiliriz.

Sesli Chat Paneli

www.profesyonelpanel.com
Sesli Panel